Bıttım Sabunun Faydaları

Siirtin Tarihi Bıttım Sabunları (Gizven Sabunu)
İçinde Kimyasal madde bulunmayan % 100 Doğal , Siirtin Cennet Doğasında yetişen Fıstık ve Bıttım ağaçlarının meyvelerinin yağından, geleneksel yöntemlerle üretilen tamamen el yapımı Sabunlarımız, Doğadan size armağandır .
Şifa Kaynağı %100 Doğal Sabun Koku ve renk için hiçbir katkı maddesi kullanılmamıştır.
Saçlarda kepeklenmeye önler.
Sivilcelere, mantar, egzama, deri hastalıklarının tedavisinde,
Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir.

bıttım sabunu faydaları

Saç ve kafa derisi tedavilerinde kullanılır. Bıttım Sabunu saç dökülmesine, kepeklenmeye karşı doğal ve etkili bir üründür. Cilt sağlığı için çok faydalıdır. Antiseptik özelliği nedeniyle tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalıklarına karşı faydalıdır.Antioksidan özelliği sayesinde hücreleri yeniler, vücudu gençleştirir.

Bıttım Yağı ile karıştırılarak üretilmektedir. Hiç bir katkı maddesi kullanılmaz, % 100 doğaldır. Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına sebep olmaz.

Bıttım Nedir? (Menengiç) Faydaları Nelerdir?

Botanik Bilgi : Karaağaç giller familyasından,70 kadar türü olan sakız ağacının bir çeşit meyvesidir. Bıttım ağacının meyveleri mercimekten az büyük ve buruk fıstık tadındadır. Hekimlikte meyvesi, yaprakları, tohumları ve sakızı kullanılır.

Diğer İsimleri: Menengiç, Melengiç, Çitlenbik, Bıttım, Çedene, Çıtlık, Çitemik

Menengiç Faydaları :

Yaprakları saçlara sürüldüğünde siyahlaştırır.

İştah açar, kilo almaya yardımcıdır.

Ayak terlemelerini giderir.

Yaraları tedavi eder.

Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur.

Mide ağrılarını dindirir, öksürüğü keser.

Menengiç Nedir Faydaları Nelerdir

Kullanım Şekli ve Dozu : Mide ülseri için bitkinin sakızı balla macun yapılarak aç karnına birer tatlı kaşığı yenilir. Mide ağrısı için tohumlan dövüp her gün fındık iriliğinde bir parça yemek de yararlıdır. Ayak terlemelerini keser. Yaraları tedavi eder. Diğer etkiler için tohumları dövülerek bal ile macun yapılarak yenilir. Yapraklarıda kaynatılarak balla tatlandırılarak içilir. Menengiç tohumlarından çok lezzetli bir kahve yapılır. Doğal ve çok sağlıklı bir ürün olan menengiç kahvesi; vücudu yaşlanmaya karşı koruyan antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Menengiçin yukarıda saydığımız faydalarından bir daha fazlasıda bıttımdan yani menengiçten üretilen sabunundanda bir o kadarda faydaları vardır. Bıttım sabunu bunun yağından üretilmektedir. saç ve cilt için eşsiz bir sabundur. Menengiç sabunu saçlarınızı ve cildinizi besleyerek saçların dökülmesini önler ayrı sağlıklı kılar.

Bunları da sevebilirsiniz